1

Temat: Metal

Kłódeczka na hh, a tam były ciekawe kwestie poruszane. Otóż nie powinno się być zmuszonym do szukania ze świecą miłośnika ciężkich brzmień w naszej arcykochanej szkole, aczkolwiek z roku na rok zwolennicy się wykruszają. Co jest? wink

Inna sprawa, jak stwierdził BlackRider, to tzw. moda wink. IMO moda na metal obejmuje melodyjny power (jeśli ktoś siedzi w tym, wie o co chodzi) - i nic poza tym, bo to muzyka nawet jak na ogół lekka, łatwa i przyjemna - Nightwish na przykład. Nie słuchałam tego, moje podejście zaczęło się na dobrą sprawę od strony rocka, a nie piosenek quasi-metalowych, które walczą na listach przebojów z o-zone (taki rodzaj muzyki nie leży w sferze mych zainteresowań wink). Czy są tu jacyś amatorzy porządnego obrzygiwania mikrofonu? :]

2

Odp: Metal

Z Sorcerera mi się ostatnio nawet pare kawałków spodobało, chociaż to taki bardziej heavy heavy metal. Melodyjny metal jak np. Nightwish jest fajny bo po nim przynajmniej głowa nie boli. Na winampie mam też Falconera, Bathory i Ensiferum. Scully, zapodalabyś jakieś lżejsze zespoły, mniej znane co też grają fajną muzę.

"Je**ć leszczy z lamusami się nie pieścić"

3

Lżejsze acz nie powerowe do końca? Niech pomyślę...

Iron Maiden (bardzo dobre płyty to Number Of The Beast i Brave New World, ew. Fear Of The Dark - reszta dla koneserów), Hammerfall, Manowar, Mercyful Fate, Judas Priest, Iced Earth. Z polskich - Hunter, Kat, mój kochany Sorcerer wink

powerowe/p2p2: Helloween, Stratovarius, Sonata Arctica, Blind Guardian, Rhapsody, Gamma Ray. (nie przepadam za tym gatunkiem, ale na początek idealne!)

ambitniejsze, progresyw: Evergrey, Ark, Dream Theater, Pain Of Salvation (tylko nie płyta Be, bo się do końca życia zrazisz!)

klimatyczne: Type O`Negative, Anathema, Therion

to tyle lekkich wink wystarczy?

4

Scully nawet calkiem niezle. zdalas egzamin z wiedzy metalowej. Ale cos mi zabraklo zespolu takiego jak Metallica, Ewentualnie dla tych co lubia troche historii to moze byc Black Sabbath no i solowy Ozzy. Co do pozostalych zespolow to popieram i propaguje w wiekszosci.

"...Więc kimże w końcu jesteś?

-Jam częścią tej siły,
która wiecznie zła pragnąc,
wiecznie czyni dobro. (...)"

5

Blacky, Metallicę zaliczam jednak do cięższych wink wczytaj się, Mahdi chciał coś lżejszego tongue
Co do Black Sabbath, z Ozzym na froncie mi nie leży. Ronnie James Dio zjada go na śniadanie, także solo wink

6

A jak tak to przepreszam. Zwracam honor. Widac malo spostrzegawczy czlek ze mnie i nie zauwazylem slowa lzejsze.

-Jam częścią tej siły,

7

Ha a ja was zaskocze - co lubie - Dream Theater i spora czesc Ironow ( dawniej sluchalem yikes  )

" One good thing about music .... when it hits you fell no pain "

www.myspace.com/djsoj
www.skrecz.com
www.cietydzwiek.com

8

:swir:
o ile jeszcze nie profanujesz tego miksowaniem, to pełna podziwu jestem wink chociaż nie słyszałam, żeby ktoś z metalu przeszedł na coś innego - chyba, że kindermetale w kinderskejtów wink

9

Ja wczoraj ściągnąłem kawałek Manowar - Excalibur i... sie zdziwiłem, bo mam kawałek co tak samo brzmi i ma taki sam tytuł tylko ze wykonawcą jest Blind Guardian. Kto go w końcu wykonuje? Podreślam że brzmią tak samo.

"Je**ć leszczy z lamusami się nie pieścić"

10

Excalibur? Nie zdziwiłabym się, gdyby wykonywał go Iced Earth wink
tak naprawdę to swoista kooperacja IE i BG, razem nagrywali. A Manowar to już całkiem inna bajka i brzmienie tongue

11

hmm tak dla wyjasnienia paru rzeczy:
- mixowanie , to hmm granie kawalkow na impreze , przejscia plynne z jednego do drugiego itp , jakies remixy ( acapella jednego utworu do instrumentala innego )
- skrecz , to chyba to o co ci chodzi Scully , zacytuje moze z jednej stronki , kto to turntablista:
Turntablist (turn'-ta'b'l-ist) - Osoba, która używa gramofonu, mixera, oraz płyt winylowych jako środków do odtwarzania, miksowania oraz kreowania nowych dÂ?więków i muzycznych kompozycji. Dzięki manipulowaniu płytami (ruch posuwisto zwrotny) może wpływać na dÂ?więk oraz tworzyć muzykę na takich samych zasadach jak np. Gitarzysta, czy Pianista.
big_smile
- jest jeszcze Beat juggling. " Juggling to miksowanie dwóch bitów/numerów za pomocą miksera tworząc z nich nowy numer lub bit. Możemy używać dwóch takich samych płyt, możemy używać dwóch różnych. Juggling daje nam najszersze pole do popisu w turntablismie więc obok dokładności najbardziej prza namó się oryginalność i kreatywność. Możemy zacząć od zwykłego loopowania bitów - leci takt z lewego gramofonu, kończy się, przełączamy crossfader na drugi gramofon, puszczamy drugą płytę, pierwszą w tym czasie cofamy, takt na drugiej płycie się kończy, przełączamy crossfader spowrotem na pierwszy gramofon, puszczamy pierwszą płytę, drugą w tym czasie cofamy, itd. Jest to dobra zabawa ale szybko się nudzi więc warto nieco z tym pokombinować (własna aranżacja lini perkusji, itd). "

Materialy zaczerpniete ze stron www.skrecz.com , www.cietydzwiek.com

I to wcale nie zadna profanacja , jest pare zespolow nie wiem czy metalowych czy rockowych w ktorych graja tez dj'e i fajnie im to wychodzi ( przynajmniej fajnie dla mnie smile )

I wcale z tym przechodzeniem to nie jest tak , np moj kumpel dobry gra na perksuji w niejakim zespole Morgoth ( nie wiem czy znane czy nie ) i slucha tez przedewszystkich duzo dobrego hip hopu

www.myspace.com/djsoj
www.skrecz.com
www.cietydzwiek.com

12

Dobra, dobra. wink

Jestem ksenofobem muzycznym i cenię tylko dobrą pracę i umiejętności w graniu na tradycyjnych rock/metalowych instrumentach (Sodom ma tylko trzech członków, a jak sobie świetnie radzą! Przykłady można mnożyć wink). Piosenki metalowe z DJami to IMO chłam, nie lubię kiedy łączy się dwa rodzaje muzyki w skomercjalizowaną na wskroś papkę (tak zwany nu metal czy inne wypociny). Przykro mi wink Jako miłośnik czystego gatunku będę obstawać przy swoim stanowisku big_smile

13

a ja tam lubie turntablistyczne kawalki z gitarowymi wstawkami itp. smile chlam to jest wpierdzielanie skreczy do reklam makaronu albo chleba  sad

www.myspace.com/djsoj
www.skrecz.com
www.cietydzwiek.com

14

Ja tam myślę, że skrecz (w moim rozumieniu tego słowa) od czasu do czasu może nadać smaczku rockowemu kawałkowi. Z metalem jakoś mi się nie widzi mimo szczerych chęci.
A w reklamach to czasem puszczają takie rzeczy w tle, że załamać się idzie.

15

Sorka ale sa tez dobre reklamy jak na przyklad reklamy Plusa z Kabaretem Mumio. Co do skreczy to sie nie znam na tym do czgo sie nadaja ale uwazam ze solowki gitarowej to one nie sa w stanie zastapic.

-Jam częścią tej siły,

16

ja nie mowie ze nie ma dobrych reklam , tylko ze te gdzie sa skrecze to jakies kupy.
a jak dla mnie to zadna gitarowa solowka nie jest w stanie zastapic dobrego wolnego na adapterach smile

www.myspace.com/djsoj
www.skrecz.com
www.cietydzwiek.com

17

Nie śmiecić mi tu skreczami! Będę się jak lwica trzymała swojego tematu, bo mam dzisiaj kiepski humor wink

a niektóre solówki na gitarze - toż to arcymistrzostwo! Chyba nikt nie umie tak wygibiaście manipulować palcami jak Pietruszka z DT wink

18

hah niemozliwe ! to ty chyba nie widzialas dj'a q-berta ktory skreczujac tnie dzwiek na crossie 4 palcami , a kciukiem odbija do pozycji wlaczone , a natomiast reka na plycie robi kolejne cuda. wiadomo , dalej bedziesz sie trzymala swojego zdania , nie twierdze tez ze solowki skreczowe sa lepsze od gitarowych , chociaz gdybys zobaczyla moze jakies rutynki dobrych djow zmienilabys zdanie tongue

www.myspace.com/djsoj
www.skrecz.com
www.cietydzwiek.com

19

Czesiu wpadnij kiedys do mnie, puszcze ci pare filmikow w ktorych gra Tom Morello, te twoje ziomale co skreczuja 11 palcami wymiekaja. Wlasciwie to on czasami nawet na gitarze skreczuje.

20

andautedli, Petrucci wymiata... Osobiście nie słyszałem za wiele kawałków DT, ale gitarzystę mają w porządku.

Jeżeli chodzi o dJ w kapelach heavymetalowych to nie jest to żaden chłam, wstyd czy też inny smutek... To kwestia gustu. Jest np Slipknot (9 gości), który ma didżeja i który jest świetny.

Moimi ulubionymi kapelami są :   System of a Down, KoRn, Slipknot, Metallica, Rammstein, Cradle of Filth, Sonata Arctica und viele viele more...

Kto gorszy w dżudo, ten krwawi dużo...

21

heniek ok ! ale potem ty wpadniesz do mnie i ja ci pokaze pare filmikow z moimi jak to nazwales ziomalami ( chcialbym zeby nimi byli smile )

www.myspace.com/djsoj
www.skrecz.com
www.cietydzwiek.com

22

o tu za 3min bedzie mp3 na zachete:
http://www.loken.pl/~uczen118/mp3/
najlepiej jak do szkoly ci wszystkie plyty ratmu i audioslavu przyniose, ale to moze kiedys w mp3.

23

Mnie tam zawsze wkurzał wokalista RATM wink
Daron, Slipknotowi też nie zawsze wychodzi, nie ukrywajmy tongue Nie przekonuje mnie ta stylistyka zupełnie, raczej wolę w starym siedzieć:

slayer, sepultura, kreator, sodom, im, samael, iced earth, cannibal corpse, the crown, exodus, anthrax, in flames, children of bodom, type o`negative :]

24

heniek , no jemu to " skreczowanie " nawet nawet jakas one click flare da sie tam wylapac , ale uwierz mi dj;e potrafia hmm " grac na gitarze na gramofonie ? " rownie dobrze jak ten kolo " skreczowal " ( kto wie czy nie lepiej smile )

www.myspace.com/djsoj
www.skrecz.com
www.cietydzwiek.com

25

one click flare da sie tam wylapac

ee, a co to?
on zadnych komputerkow i gramofonow nie uzywa, tylko na zywca na gitarze gra.