Temat: Muzyka klasyczna

Parę tutaj osób mówilo, że od czasu do czasu słucha klasyki. Zareklamujcie więc swoje ulubione kompozycje klasyczne, neo-klasyczne itp. :-)

Ja ze swej strony zarzucam następującymi tytułami:

Carl Orff i jego kantata "Carmina Burana", ze szczególnym naciskiem na pierwszą część "O Fortuna". Wciskające fotel chóry, te gwałtowne przejścia amplitud... Miodzio, aż ciarki przechodzą :poklony:

Wojciech Kilar z jego Polonezem z Pana Ttadeusza - co by nie powierdzieć kawałek dobrej muzy

Giuseppe Verdi - Marsz Tryumfalny z Aidy - właściwie nie caly, w okolicach środka jest znana melodia; niesawowite wspomnienia zostawia nucona na całe gardło w środku zaśnieżonego lasu na matematyce ;-)

2

Odp: Muzyka klasyczna

Ja lubie "Bolero" Ravela, "Cztery pory roku" Vivaldiego zdarza mi sie sluchac Chopina ale to rzadko. No i oczywiscie Bethowen "9 symfonia" i Mozart "Requiem".

"...Więc kimże w końcu jesteś?

-Jam częścią tej siły,
która wiecznie zła pragnąc,
wiecznie czyni dobro. (...)"

3

Chopin - Waltz in A minor
Dałem go nawet kiedys do prezentacjii o Marii Curie Sklodowskiej

"Je**ć leszczy z lamusami się nie pieścić"

4

ja malo co , ale czasmi lubie wlaczyc jakies Bethoveny czy Mozarty big_smile a i lubie Poloneza sluchac wink no i ...
Carmina Burana - Introduction (Movie).mp3

Hermetic - Club - www.hermetic-club.com

http://grzybek.cerber.org/
>> www.typteam.pl << Zapraszam Wszystkich

5

Kronos Quartet, Chopin, Vivaldi, Mozart. Mam gdzieś na dysku metalową przeróbkę Marszu Tureckiego tego ostatniego - miodzio! Aczkolwiek jeśli już mi naprawdę przykro, zawsze słucham klasyki.

6

W ciiezkich chwilach faktycznie dobrze jestklasyki posluchac lub ogolnie czegos spokojnego

"...Więc kimże w końcu jesteś?

-Jam częścią tej siły,
która wiecznie zła pragnąc,
wiecznie czyni dobro. (...)"

7

Hmm... ja preferuje kawalki:

Mozart - Marsz Turecki
Rimsky-Korsakov - Lot trzmiela
Paganini - Kaprysy
Daquin - Kukułka

no, to były utworki "wyścigowe" smile, teraz kilka spokojniejszych:

Beethoven - Sonata ksieżycowa
Bach - Air on G strings

8

Nie znam lepszej klasyki, niż soundracki z LoTR. Kto nie słuchał poza filmem - grzesznik