Temat: Tomasz Pacyński nie żyje [*]

Nie wiem, czy słyszeliście, znacie, czytacie/czytaliście, ale informuję...

http://czytelnia.onet.pl/_i/Autorzy/pacynski200.jpgNotka biograficzna:
Po opublikowaniu w 2001 roku powieści Sherwood (do tej pory wydano 2 i 1/2 tomu trylogii; jesienią ma (miało?) ukazać zakończenie) porzucił zawód informatyka i skoncentrował się na pracy twórczej. W 2002 roku opublikował Wrzesień - powieść political fiction, którą sam określał jaki szczególną i szczególnie sobie bliską, a która spotkała się z szerokim oddęwiękiem w środowiskach czytelniczych i wśród krytyków. Kolejne lata poza kontynuacją Sherwood zaowocowały licznymi opowiadaniami, m. in. o Dziadku Mrozie i Matyldzie (część z nich została zebrana w tomie Linia ognia).

Tomasz Pacyński dał się również poznać jako publicysta. Jego felietony, podobnie jak opowiadania, ukazywały się na łamach czasopism tradycyjnych: ?SFery?, ?Fantasy? i ?Science Fiction? oraz sieciowych: "Esensji", "Fahrenheita", którego razem z Eugeniuszem Dębskim i Andrzejem Ziemiańskim założył i do wczoraj był redfaktorem naczelnym.

Na mojej półce stoi jego ostatnia książka, Linia Ognia, którą to poszczęściło mi się wygrać w konkursie wydawnictwa. nie podobała mi się, ze względu na wyraźnie odstające od pierwszych i przedpremierowych opowiadań z tego zbioru. Czyżby przeczuwał, co ma nastąpić?

2

Odp: Tomasz Pacyński nie żyje [*]

a jak umarł?

"Je**ć leszczy z lamusami się nie pieścić"

3

Odp: Tomasz Pacyński nie żyje [*]

Tego żadne ęródło nie podaje.