1

Temat: Rok 1984

W sumie Orwell napisał najlepszą książkę jaką kiedykolwiek przeczytałem.

2

Odp: Rok 1984

Popieram, Rok1984 jest jedną z najlepszych książek, jakie znam. Rewelacyjna, trzymająca w napięciu powieść, świetna propaganda antytotalitarna wink, podobnie zresztą jak Folwark Zwierzęcy, druga jego szeroko znana książka. Obie gorąco polecam.
Spotkałem się z głosami, że Orwell pisał utwory antysocalistyczne, czemu z tego miejsca zaprzeczam. Czemu socjalista miałby pisać antysocjalistyczne książki?

3

Książki jak zwykle nie czytałem, ale film oglądałem. Był dla mnie nie ukrywam ciezkostrawny... z trudem łapałem wątek. Jednakże widze że pokazywał działanie systemu totalitarnego, autorytarnego. Czy możecie mi bardziej go przyblizyc? Film, czy tam ksiażke, nie system totalitarny, bo systemik znam... :d

"Je**ć leszczy z lamusami się nie pieścić"

4

Mocarstwo rządzone przez partię, której ucieleśnieniem jest Wielki Brat, który spogląda na ciebie z każdego billboardu, plakatu, teleekranu. Przez te teleekrany ludzie są podglądani, podsłuchiwani przez Ministerstwo Milości, które, gdy coś im się nie spodoba wysyła do ciebie smutnych panów ubranych na czarno. Loszki mają fajne wink Boisz się powiedzieć coś nie tak, bo cię własnie dzieciaki wydadzą. Pięknie.

5

Co tu dużo gadać książki zacznij Mahdi czytać.

6

Spoko opis mi walnąłeś paradox. Co do tych panów w szarych (czarnych) ubraniach to pewnie Policja Myśli. Nazwa mi sie spodobała

7

A wy dalej z tą socjal-demokracją polską ?   :poklon:

..::CanadiaN Rulez::..

8

Nie, to nie nie jest propaganda. (jeszcze?) My tu o książce dyskutujemy.

9

Ja tam książkę nie dla tego przeczytałem. Przeczytałem bo była z GW.

10

... rozumiem....
nie nie rozumiem. A co ta z GW jakaś lepsza? nowsze wydanie? rozszerzone? :mrgreen:

11

Nie tak ogólnie czytałem to co kupiłem z GW.

12

A co ta z GW jakaś lepsza? nowsze wydanie? rozszerzone?

Tńsza.

13

a-ha... to w wyborczej książki są, ale ja wyborczej nie czytam, bo mi nieco nie odpowiada wink

i tak musiałam odcierpieć swoje przy czytaniu Folwarku Zwierzęcego w formacie *.txt lol - warto było, bardzo było warto, film już taki pięknościowy nie jest, natomiast Roku 1984 już nie zdzierżę, bo trzeba byłoby oczy wymieniać...

14

W txt? no to szacunek dla ciebie! Ja już się nawet z doc-ami nie męczę, jeśli nie muszę, łykam głównie pdf-y. Ale takie rzeczy jak Forwark, czy Rok 1984 to na półce stoją.

15

Ja przecfzytalem "Folwark zwierzecy"  natomiast jeszcze poki co nie udalo mi sie przeczytac "roku..". Ale jeszcze mi sie uda. Potrzeba tylko troche czasu i wszystko sie uda.

"...Więc kimże w końcu jesteś?

-Jam częścią tej siły,
która wiecznie zła pragnąc,
wiecznie czyni dobro. (...)"