1

Temat: Studia

I jak, gdzie się w końcu dostaliście? Planowałem na AGH na informatykę i dostałem się bez problemów - jak się okazało, 90% z matematyki i 88% z angielskiego nie tylko wystarczyło, ale wręcz jeszcze dało ogromny zapas punktów. Wiem, że z klasy kumpel i z 3A znajomy się tam też wybiera. A inni?

PozDrX, Zyx
Dyżurny programista liceum
[ http://www.zyxist.com - eine meine website ]

2

Odp: Studia

ooo z 3a sie ktos wybiera? kto to?

"Je**ć leszczy z lamusami się nie pieścić"

3

Z naszej klasy zaskakująco mocna grupa idzie na AGH na automatykę i robotykę. Też się tam dostałem, ale wolę mechatronikę w Wawie. Tam jest dopiero elita - na całą PW cztery osoby z klasy mamy, licząc łącznie ze mną tongue Tak w ogóle to nie rozumiem czemu WSZYSCY ciągną nach Krakau.
Z naszej klasy zdaje się Krzychu S. idzie na infę na agiech.

4

bo Krakau ist eine beautifulnishe city... Wawa moze tez i by była ale jest Sejm i Belweder... powodzonka Krzysiowi wiec na informatyce smile. Jeśli mi sie uda to w przyszłości też spróbuje studiować 'computer science' na jakiejś nowojorskiej uczelni (btw. polecacie cos?)

5

musi być NY? jeśli nie to masz MIT, Berkeley... wink

6

yhmmm no... bo chcialbym w miedzyczasie pracowac. Berkeley ma chyba oddzial w NYC, tylko nie wiem co to w ogole za uniwerek... do jakiego polskiego odpowiednika moznaby porownac?

7

A o University of California słyszał?

8

Papiery składałem na 3 uczelnie: AGH, WAT i PW. Dostałem sie na wszystkie 3 i dlatego mogłem sobie wybierać gdzie tylko mi pasowało. Wybór padł na PW kierunek o którym marzyłem Lotnictwo big_smile

I am sponsored by HiMountain wink
I need a girl !!!
WWW.WSPINANIE.PL
Pozdro dla klasy III C LOKEN wink

9

Papiery składałem na 3 uczelnie: AGH, WAT i PW. Dostałem sie na wszystkie 3 i dlatego mogłem sobie wybierać gdzie tylko mi pasowało. Wybór padł na PW kierunek o którym marzyłem Lotnictwo big_smile

... i ęle wybrałeś  :?
Trzeba było iść na WAT na lotnictwo i kosmonautykę. Pewna praca, wojskowe beneficjenty, 2 gwiazdki na ramieniu, dodatki mieszkaniowe, premie od urodzonych dzieci itp. A tak po PW to bedziesz musial szukac pracy i nie wiadomo czy znajdziesz. Minusem na uczelniach wojskowych jest przymus wysłużenia 10 czy 12 lat w WP.

10

na wacie mają także studia niemundurowe, które prawie nie różnią się od tych na innych politechnikach. A to co ty, Mahdi sugerujesz to związanie się z wojskowością na długie lata, może i na całe życie. nie mówię że jest ęle, ale nie każdemu odpowiada.
A co do niepewnej roboty - po szkołach technicznych wielkich problemów nie ma. Na trzecim roku już niektórzy pracują _w branży_, a na czwartym to prawie wszyscy.

11

Papiery złożyłam na SGH, na UW na gospodarkę przestrzenną i na zarządzanie i na PW na gospodarkę przestrzenną:P nie dostałam sie na UW na gosp, na pozostałe tak, więc wybrałam oczywiście SGH big_smile czy ktoś się orientuje kto jeszcze ze szkoły idzie na SGH? oprócz 3a.

żeby życie miało smaczek...
raz dziewczynka...
raz chłopaczek...

12

... i ęle wybrałeś  :?
Trzeba było iść na WAT na lotnictwo i kosmonautykę. Pewna praca, wojskowe beneficjenty, 2 gwiazdki na ramieniu, dodatki mieszkaniowe, premie od urodzonych dzieci itp. A tak po PW to bedziesz musial szukac pracy i nie wiadomo czy znajdziesz. Minusem na uczelniach wojskowych jest przymus wysłużenia 10 czy 12 lat w WP.

Ja i tak pozostanę przy swoim. Na samym początku byłem zauroczony WATem, natomiast gdy poznałem ludzi z PW zmieniłem swoje zdanie. Druga rzecz jest taka iż, WAT jest szkołą wojskową, a co za tym idzie, człowiek ma jakieś zobowiązania wobec wojska. Mam nadzieję  że nie będę żałował swojej decyzji. W końcu dostałem sie na kierunek o którym marzyłem. Dodatkowy wpływ na podjęcie decyzji miał ranking uczelnie przeprowadzony przez Perspektywy.

I am sponsored by HiMountain wink
I need a girl !!!
WWW.WSPINANIE.PL
Pozdro dla klasy III C LOKEN wink

13

jak sie pójdzie do dobrej technicznej jak AGH(oczywiscie nie każdy kierynek, polecam wydział eaie) to ma sie prace od reki, albowiem jest niedobór technicznych a ludzie wybierający przyszłość wolą iść na ekonomie/psychologie/socjologie po których pracy już nie ma tak wiec powodzenia.