Temat: Oskar i pani róża

Podobno fajna książka( nie wiem bo jeszcze nie czytałem , dopiero maciek ma ją zarzucić),  może ktoś przybliży o czym dokładnie jest?

Â?eby mi się tak chciało, jak mi się nie chce...

2

Odp: Oskar i pani róża

owszem moge zarzucic ale Imię Róży Umberto Eco a nie oskara i pania różę ale podobno bardzo dobra ksiazka jakis szwajcar chyba napisal. Recenzje sa pochlebne, pojawily sie glosy ze to nowy Mały Książe. Tak wiec tym ktorzy chca wprawic sie w melancholijny nastroj polecam. A juz niedlugo postaram sie wam polecic inna dobra ksiazke. Powiem tylko ze to na pograniczu bajki dla doroslych i fantastyki albo predzej basni wspolczesnej. W kazdym badz razie to temat na osobny temat.

Czytajcie a zagniecie prof. Przybylskiego i niech bedzie to waszym mottem jak juz nic was nie zmusi znaczy nie zachceci.

A co do Imienia Róży to mroczny kryminał w realiach sredniowiecznego zakonu. Jezeli chcecie poczytac jak morduja sie braciaszkowie to zapraszam do ksiegarn a co ladniejsze dzieweczki do mnie tongue

To zart byl. Wszyscy mozecie choc ksiazka jest tylko jedna.

I want to trip inside your head
Spend the day there?
To hear the things you haven?t said
And see what you might see

U2 - Miracle Drug

3

Imie Rozy to to w TV lecialo pare razy juz wink i zawsze mozna sciagnac wink z Seanem Connery'm w roli glownej wink) ;] ale ja tego nie czytalem ani nie ogladalem ;]  :shock:

Hermetic - Club - www.hermetic-club.com

http://grzybek.cerber.org/
>> www.typteam.pl << Zapraszam Wszystkich

4

Imię róży fakt fajna książka, ale za to film mógł być kepszy. Zbyt go uprościli.

5

"Oskar i..." - faktycznie dobra ksiązka, ale troche ckliwa. No i nie nadaje sie dla [i tu hołd dla Waldka R.] przedziału wiekowego <15,19>. Moge sie mylic. Zreszta to bardzo krotkie opowiadanie wiec samau mozna sprawdzic. pozdropozdro

6

Książki nie czytałem, ale czemu uważasz, że się nie nadaje dla tego przedziału? /jeśli padnie ciekawa odpowiedę, to się o nią postaram/

7

heh ... nam Wielebny to czytywał...nudne troszke i...raczej bajka dla dzieci :]  wink

8

Czy to ta książka, która zaczyna się od słów:"Kiedy miałem XX lat, rozbiłem swoją skarbonkę i poszedłem na dziwki." or sth like that?;)

I'm sitting on an angry chair...
Jestem Scoia'tael!:)

9

Czytałam kiedyś z nudów, znudziła mnie jeszcze bardziej. Sentymentalne pieprzenie.

10

jest taka ... wzruszająca  :poklon:  :mur:  :mur:  :mur:  :shock:  tongue

11

no ale co Wy chcecie od tej książki?? nie rosume  roll sympatyczna iiii wzruszająca wink 
mi się podobała, bardzo. ta "bajka dla dzieci"

12

nie no kurcze ... jak kto lubi ;]     peace V  roll

13

Czy to ta książka, która zaczyna się od słów:"Kiedy miałem XX lat, rozbiłem swoją skarbonkę i poszedłem na dziwki." or sth like that?;)

Nie, Kochany, zaczyna się słowami: "Na imię mi Oskar, mam dziesięć lat, podpaliłem psa, kota, mieszkanie (zdaje się nawet, że upiekłem złote rybki)..."(równie rzutkie, isn`t it?:) wink , a cytowany przez Ciebie fragment to wstęp do "Pana Ibrahima i Kwiatów Koranu" tegoż samego autora. smile Obydwa tytuły to nie "bajki dla dzieci", a parabole,proszę wszewiedzącego konsylium. Polecam.

A chłop to u nas ciemny jest...

14

Czytałam tą książkę i mi się podobała. Czyta się lekko z łezką wzruszenia w oku. Krótciutka książeczka zawierająca pełno sentencji;). Mimo wszystko "Mały Książe" do którego jest porównywana był lepszy wink.