1

Temat: Zasada zachowania energii

Mam takie zadanko, moze ktos chcialby potrudzic sie z nim, podzielic sie przemysleniami:

Na szczycie wzniesienie o wysokosci "h" znajduja sie sanki ktorych wspolczynnik tarcia o podloze wynosi "f". Sanki zsuwaja sie po boczu wzniesienia o kacie nachylenia "alfa", a nastepnie poruszaja sie po plaskim terenie przebywajac z rozpedu odcinek "s". Obliczyc wspolczynniki tarcia na plaskiej powierzchni.

Niektorzy pewnie znaja to zadanie bo bylo podawane na lekcji.

"Je**ć leszczy z lamusami się nie pieścić"

2

Odp: Zasada zachowania energii

1 rownanie

mgh = (fmgcos(alfa))*(h/sin(alfa)) + kmgs

oblicz k ;]

3

No w końcu jakiś mądry... bardzo dobrze rozwiązales tą zagadkę.
Ep = tarcie1*droga + tarcie2*droga

4

wes nie zanudzaj takimi banalami i moja rada?: nie mysl tymi glupimi schematami czyli Ep = tarcie razy droga.

Masz takie jakies ciut trudniejsze, ale juz przyzwoite:
z Mendla 439*. Na stole spoczywa listwa, a na niej jednorodna kulka o masie M. W pewnej chwili listwa zaczyna sie poruszac poziomo z przyspieszeniem a. Oblicz najwieksze przyspieszenie a, przy ktorym kula nie bedzie sie slizgala wzgldem listwy. Wspolczynnik tarcia kuli o listwe wynosi f = 0.3.

5

To jest zadanie z gwiazdką?
http://www.loken.pl/~uczen111/rysuneck.gif
a = T/M
T = fMg

a = fg

Oczywiście a oraz T to wartości maksymalne, o które pytają w zadaniu. Heniu, popraw mnie, jeślim zbłądził, ale nie sądzę.

Na moj skromny gust to z ta kulka pomysl nie jest najlepszy, przeciez ona zacznie się toczyć a nie ślizgać.

6

masę oznaczajmy przez małe "m". Duże M bedzie służyło do wyższych celów (np. moment siły)

7

Bogowie, Mahdi, aleś ty drobiazgowy! A jak "wyższa konieczność" lub dewiacja zmusi/skłoni mnie do zastosowania litery Ą, to co za problem? To tylko umowne oznaczenie, które można olać, ale nie warto, bo łatwo się pogubić.

EDIT: 1200 post, lubię okrągłe liczby. Szkoda, że tak niskie. Chociaż, jak się weęmie pod uwagę, że to jest równie dobrze 10010110000, to nie jest tak ęle.

8

Umownym oznaczeniem masy jest "m", jak chcesz oznaczać jakoś inaczej to pisz legendę. Wiem że jestem pedantyczny, ale przed sprawdzianem z fizyki wszystko może wkurzać.

9

Legendę masz w treści zadania, a jak trzeba to na rysunku. Zresztą, skończmy to, bo szkoda sobie łeb tym zaprzątać. I weę sobie coś na uspokojenie*, bo nerwowy, jak widzę, jesteś.

*np. herbatkę

10

Racja nie zauważyłem że Heniek po raz pierwszy użył dużego M. Herbatka nie pomoże, chyba żeby jutro mi potwór zrobił zieloną. Prawda jest taka że dzisiaj rzucałem ze złości zeszytem i długopisem po pokoju bo rozwiązania z płytki nie zgadzały sie z moimi rozwiązaniami. Musze jednak zachować energię na piątek (wracając do tematu o energii).

11

Dawno mnie na forum nie bylo i tak sobie teraz czesciowo zaleglosci nadrabiam. Czytam i nie wierze ze mozna sie tak denerwowac sprawdzianem. Jak na przyszlosc najdzie Cie ochota na rzucanie dlugop[isem badz zeszytem to lepiej sie na spacer przejdz. Bedziesz mial wiecej pozytku i nie zniszczony zeszyt.

"...Więc kimże w końcu jesteś?

-Jam częścią tej siły,
która wiecznie zła pragnąc,
wiecznie czyni dobro. (...)"

12

Święty by się wkurzył, jakby z każdej klasówki dostawał banię, cokolwiek by nie zrobił.
Ja tam już przerwałem swoją passę trójek-z-dwoma, Mahdi zresztą też zainkasował cos innego niż to co dostawal

13

prawda, mam: 1, 3
może przejdę

14

Swiety nie swiety czasami po prostu trzeba odpuscic bo nerwami nic nie zdzialasz. No i co wazniejsze nie nalezy wpadac w panike. nie ta kartkowka czy sprawdzian to nastepna sie uda zaliczyc

-Jam częścią tej siły,

15

no ja z fizy poki co to mam 1,1na 5 , 5, 3 tongue

Hermetic - Club - www.hermetic-club.com

http://grzybek.cerber.org/
>> www.typteam.pl << Zapraszam Wszystkich

16

ooo, widzę, że o stopniach rozmowa

z fizy na półrocze mam 2, teraz czyste 1. W piątek klasówka z magnetyzmu, który to temat nie jest niestety dla mnie tak przystępny jak walenie łbem o ścianę przy jakiejś rąbance, więc chyba wybiorę to ostatnie.
Pytanie brzmi: zdam?

17

Czyżbyśmy mieli od września wzbogacić się o nową koleżankę?? :zeby:

Ja w tym półroczu z fizy przypuszczam atak na czworkę. W tamtym się nie powiódł, to może tym razem wink

18

Ale wierzcie mi w tej szkole nie da sie nie zdac. Wiec nie wpadajcie w panike. Zawsze jeszcze moze byc komis w sierpniu.

-Jam częścią tej siły,

19

hmm ja tez nie wiem czy zdamz  fizy hmm kurde ... a chcialem zętakowac na 3 ... ale dzisiaj zrabalem spr z ruchu obrotowego neutral ;/

20

Z obrotowego własnie mialem 3.

21

no ja bede miec baniaka zapewne hmm/ :bluzgi:  :bluzgi:  :bluzgi:

22

jutro sprawdzian, a ja pacykuję farbami do szkła... inteligentnie, nie ma co.

23

Maluj na szkle wzorki... Zgadnij jakie wzorki mam na myśli :>

24

heh farbki witrazowe sa spoko big_smile fajen rzeczy mozna malowac wink ja jutro kurde , niemiecki , polski , matma , historia , biologia ,chemia smile z wszystkich przedmiotow trzeba co neico pouczyc neutral yh ... ale i koniec tygodnia big_smile zakonczony grillem u kumpla smile

25

A ja jutro mam fize i musze w cholere zrobic. Mam nocke do zarwania. Ale cuz

-Jam częścią tej siły,