1

Temat: Matematyka wraca na egzamin maturalny

Matematyka wraca na egzamin maturalny
Od roku szkolnego 2008/2009 na egzaminie maturalnym uczniowie będą obowiązkowo zdawać matematykę - zapowiedział wiceminister edukacji i nauki Jarosław Zieliński.
Jak podkreślił Zieliński na konferencji prasowej w Warszawie, uczniowie rozpoczynający szkołę średnią we wrześniu 2006 roku będą mieli już świadomość obowiązku zadawania matematyki na egzaminie maturalnym.

Wiceminister Stanisław Sławiński zapewnił, że rozpoczęto już prace nad nową podstawą programową z matematyki. Zostanie ona ogłoszona przed początkiem roku szkolnego 2006/2007.
Â?ródło: www.onet.pl

Całe szczęście, że żadnego z nas to nie czeka. Dopiero Ci co przyjdą za rok do szkoły będą obowiązkowo zdawać maturę z matmy. W sumie nie wiem dlaczego tak mi ulżyło, bo i tak będe zdawał maturę z matematyki, jednakże będzie to jednyy przedmiot dodatkowy jak dla mniłe i nie będeć musiał sie martwić o inne.

"Je**ć leszczy z lamusami się nie pieścić"

2

Odp: Matematyka wraca na egzamin maturalny

lol  lol  lol  lol  lol  lol  lol  lol

wyziew

chcę zobaczyć miny tych "humanistek", które uwielbiają matmę  lol  lol  lol
Będzie się z czego pośmiać. ;]

3

Może to i lepiej? Z jednej strony stres przed dodatkowym egzaminem, z drugiej podstawy matematyki trzeba jednak znać (zwłaszcza, że podstawka z matmy jest łatwa). No bo czemu "ścislowiec" ma być zainteresowany twórczością Horacego, a jednocześnie "humanista" nie rozwiązać równania kwadratowego?

4

Łahahę:D Dzięki Ci, Panie, za Twe hojne dary. Rocznik '88 rox!:D

I'm sitting on an angry chair...
Jestem Scoia'tael!:)

5

i bardzo dobrze ze wroci. szkoda tylko ze kilku rocznikom sie udalo :>

żeby życie miało smaczek...
raz dziewczynka...
raz chłopaczek...

6

Brak obowiązkowej matematyki na maturze to lekka głupota i dobrze, że z powrotem przywracają to tak, jak być powinno. Bez względu na to, czy ktoś jest typowym humanistą, czy ścisłowcem, powinien mieć potwierdzoną znajomość podstaw i jednego, i drugiego.

PozDrX, Zyx
Dyżurny programista liceum
[ http://www.zyxist.com - eine meine website ]

7

Nareszcie ci humanisci beda musieli zaczac uzywac mozgu smile moim zdaniem matura z matmy powinna byc obowiazkowa od 2006 roku, wtedy moznba by było wyziać humanistów próbujących wkuć na pamięć wszystkie wzory i ich rozwiązania big_smile

"... trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść... niepokonanym..."

8

No tak to przypuscmy ze matematyka jest obowiazkowa polaki obowiazkowy jezyk obowiazkowy to co zdajesz dodatkowego? historie? WOS? Matematyka musi byc niobowiazkowa, żeby ja moznabylo wybrac na dodatek. Po co zdawać więcej przedmiotow? Trzeba isc na łatwiznę.

9

Nareszcie ci humanisci beda musieli zaczac uzywac mozgu smile moim zdaniem matura z matmy powinna byc obowiazkowa od 2006 roku, wtedy moznba by było wyziać humanistów próbujących wkuć na pamięć wszystkie wzory i ich rozwiązania big_smile

:>

10

No niestety musili dac im jakas szanse bo by rebelia powstała

11

Dobrze, ze wróciła na egzaminy, szkoda tylko, ze jej przez jakis czas nie było, wszak matematyka rulez i wypada znac przynajmniej jej podstawy, bo pozniej o ile znajomosc budowy np. pantofelka moze byc nie przydatna do niczego, to znajomosc matmy przydaje sie zawsze  wink

- Tylko dwie rzeczy sa nieskończone:
wszechświat i ludzka głupota, choć co do pierwszego nie mam pewności -

Kevin Mitnick

12

i bardzo dobrze! ja się tak ciesze z tego powodu, ze sobie nawet nie wyobrazacie! ja w ogole żałuje, ze ją wycofywali:/ skoro każdy z nas musi pisać mature z polskiego to dlaczego humaniści  nie mieli by pisać matmy? przeciez od zawsze mowi sie, ze matematyka to królowa nauk. trzeba umieć myślec, w koncu jestesmy narodem...myślących, przynajmniej tacy powinnismy byc, a my stashicowska młodziez to juz w ogole:D pozdrawiam wszystkich radosnych z tegoż faktu smile