Temat: Przydatny soft - strefa zrzutu

No właśnie. Soft - gdy jest potrzebny, to go brakuje. Wrzucajcie linki do stron z przydatnymi programami, producentów tychże programów itp. Może komuś się przyda. Najlepiej, żeby to były legalne (freeware, GPL, shareware, trial itp.) programy użytkowe i streowniki.
W tym temacie nie życzę sobie offtopicu! Posty zawierające takowy zostaną zmoderowane. NIe wrzucajcie stron z wirusami itp., bo po uprzerdnim dodaniu do Zakładek, zostaną wywalone wink
Apel!Niedziałające z różnych przyczyn linki zgłaszajcie do odpowiedziego organu władzy za pomocą PW. Wyłączcie też podpisy jak będziecie tu pisać, żeby można to było szybko i wygodnie przejrzeć.

skróty:
PL - dostępna polska wersja, w przypadku strony jej język
może być PL - dostępna łata spolszczająca
EN - angielska wersja, o łatach itp. nic mio nie wiadomo
BD - brak danych (nie chiało mi się sprawdzać lub nie wiem)

Sourceforge.net - niesamowita strefa zrzutu, prgramy na licencji GPL, różne platwormy systemowe. Znawcy znają, nieznawcy nie skorzystają, ale w zestawieniu braknąć tej strony nie mogło. EN

IrfanView - przeglądarka grafiki. Może być PL

Winamp - wszyscy wiedzą. Może być PL

Foobar2000 - odtwarzacz konkurencyjny dla Winampa, ponoć dobry. BD

Kerio Personal Firewall - świetny firewall, darmowy do domowego użytku. EN

Avast! - darmowy antyvir, podobno całkiem, całkiem. Ja mam zaufanie tylko do Nortona. PL

Firefox - po prostu Mozilla Firefox.(PL) Rosnąca popularność, szybki i dobry engine, skórki, masa wtyczek, sprawdzona marka Mozilli - to główne atuty, które czynią z niego głównego konkurenta M$ IE. Patrz także na MozillaPL - Tam też znajdziesz mailera/czytnik newsów Thunderbird. PL

Opera - kolejna bdb przeglądarka PL

Freeciv  - 'cause Civilisation should be free! różne platformy, EN

Tlen  - bardzo dobry program IM. Obsługuje sieci Tlena i GG, dużo opcji konfiguracyjnych i przydatne wtyczki, choć o nie bywa ciężko PL

GG  - no comment PL

Kadu - Linuksowy klient GG. Ci co go mieli mieć, już go mają, ale co tam... PL

Wiadomosc.info - wortal poświęcony komunikatorom - sporo stuffu do darcia: komunikatory, skóry, wtyczki itp. PL

Acrobat Reader - program niezbędny do czytania PDF-ów. EN, nie jestem pewien, ale być może może być PL

programy.Onet.pl - duża strefa zrzutu PL

to samo, ale WP - JW PL

uzupełniajcie ten zbiór w miarę możliwości. Jeszcze raz przypominam: głównie programy użytkowe, ale także dobre strony ze sterownikami i inne strefy zrzutu.

2

Odp: Przydatny soft - strefa zrzutu

Brakuje paradox w twym poście tylko jaka to wersja programu
Ja dorzucam  http://www.komputerswiat.pl/download

3

Maciek chciał czegoś do 3D. Wątpię żeby naprawdę dobry program w pełnej wersji można było dostać za friko, ale coś znalazłem:
www.3d.pl - wortal graficzny, może tu coś znajdziesz dla siebie wink

I parę linków związanych z bezpieczeństwem (odcinek pierwszy - firewalle), coś się może powtórzyć z zmoim poprzednim postem:

Kerio Personal Firewall - Jak pisalem darmowy firewall, bardzo skuteczny i wygodny w obsłudze. Reguły pisane ręcznie i porzez naukę, monitor/terminator procesów, rozbudowany log. POLECAM, EN

Sygate Personal Firewall - kolejny dobry firewall, opcje podobne do Kerio. EN

MCS Firewall - gdybym nie zbierał linków do tego zestawienia, to bym o nim nie słyszał chyba nigdy w życiu. Ponoć potrafi wiele, nie wiem jak z wykonaniem. Chyba jednak zostanę przy Kerio wink Wersja demo PL

Outpost Personal Firewall - ponoc też niezły, choć nie próbowałem. PL

Panda - trochę stuffu z wytwórni Pandy. Firewall też się powinien znaleźć. Niestety, przed ściągnięciem trzeba jakieś dane wpisywać, ale Panda to na tyle znana firma, żeby można było zufać. strona EN

Tony Firewall - Tiny Personal Firewall.  Ponoc diablo maly i szyki, ado tego dobry. Niestety, wersja 30-dniowa(później każą sobie płacić za key-a), na Windowsy z rodziny NT (czyli 2000/XP) EN
Tiny Personal Firewall - z grubsza to samo, ale ponoć freeware (czyli powinna być full wesja), ze strefy zrzutu Onetu. chyba EN

ZoneAlarm - kolejny znany firewall, i co ważne, darmowy. Producent chwali się że współpracuje z WinXp SP2. Trzeba kliknąć na taki maleńki link na czerwonym tle, żeby ściągnąć. wink Piszę, bo miałem problem, coby go odnaleźć. EN, FR, DE, SP, JP - lol

4 Ostatnio edytowany przez Szach Mat (2009-01-09 22:03:34)

Dobre Programy (PL)
Zbiór legalnego oprogramowania podzielony na różne kategorie (m. in. narzędzia, antywirusy, biurowe, do nauki, grafika, multimedia, programowanie, dom, internet).

OpenOffice.org (PL)
Darmowy pakiet biurowy od firmy Sun. W sieci znajdziemy także polskie edycje, np. Ux.pl lub T7.
Platformy: Windows, Linux, MacOS...

Maxima (EN)
Rozbudowany darmowy program matematyczny CAS (systemów algebry komputerowej). Potrafi rysować wykresy. Niestety, sporo wyrażeń trzeba wpisywać ręcznie, np. liczbę PI (%pi).

SMS Sender (PL)
Wysyłanie wiadomości SMS za pośrednictwem telefonu komórkowego.
Platforma: Windows

Buzz Machines (EN)
Tworzenie muzyki. Zaawansowany program typu tracker. Jest dostępnych dużo generatorów dźwięku i efektów. Początkowo trudny w obsłudze.
Platforma: Windows

DosBox (PL)
Uruchomimy w nim stare gry dla DOS-a.

Free Download Manager (PL)
Bardzo dobry program wspomagający pobieranie plików za pomocą protokołów HTTP, HTTPS i FTP. Potrafi dzielić pliki na części, wyszukiwać inne serwery lustrzane, wznawiać połączenia i znacznie więcej... Umożliwia też ustawienie limitu prędkości. Możemy podglądnąć nazwy plików znajdujących się w archiwum przed rozpoczęciem pobierania.

wxCheckSums (EN)
Sprawdzimy nim poprawność sum MD5 (np. gdy ściągamy płyty Ubuntu lub innej dystrybucji, bądź większy program) smile

The Gimp 2 (PL)
Darmowy program do tworzenia i edycji grafiki rastrowej oferujący dużo funkcji, narzędzi i filtrów, np. efekty cienia, deformowanie, efekty ?wietlne, generowanie map. Dość łatwy w obsłudze.
Platformy: Windows, Linux, POSIX, MacOS

Blender (PL)
Darmowy program do edycji grafiki 3D. Do?ć trudny w obsłudze. Mimo tego łatwo obraca się scenę przy pomocy klawiatury. Interfejs nietypowy - prekursor Ribbon'a. (PL)
Platformy: Windows, Linux, Mac OS X, Solaris, FreeBSD... Zobacz też: Pierwsze kroki