1

Temat: World Teach

Jest na forum może ktoś uczęszczający na te wakacyjne lekcje i może cos o nich opowiedzieć?
Wdzięczna bym była smile

2

Odp: World Teach

ja uczeszczalem na world teach (us a lot ) big_smile i powiem Ci ,ze jest przyjemnie smile mila atmosferka smile fajni lektorzy z ktorymi mozna pogadac i posmiac smile

Hermetic - Club - www.hermetic-club.com

http://grzybek.cerber.org/
>> www.typteam.pl << Zapraszam Wszystkich

3

Właściwie to już się wstępnie zapisałam, ale nie udało mi się dowiedzieć kiedy jest spotkanie jakiej grupy... spróbuję jutro tongue
Dzięki za odp. smile

4

Listę z grupami wywiesili na tablicy koło wejścia od parkingu... ja z niej wiele nie zrozumiałem, ale może tobie się uda smile
Same zajęcia z amerykńcami są w czapę, tydzień zajmuje mi osłuchanie się z ich wymową, a potem jest zianie na maksa. Jak nie masz co robić to naprawdę polecam. To nie są normalne lekcje, ale parę kartek i długopis warto wziąć, raz na jakiś czas przydają się, zwłaszcza na początku, jak lektorom chce się jeszcze robić i dyskutować jakieś czytanki. Póęniej sobie odpuszczają i są dyskusje, zabawy, gry w stylu mafia (tą nazwę znałem) i inne (których nazw nie znam).
Poza tym można poznać sporo ludzi, partnerkę/partnera na studniówkę etc. tongue Przynajmniej mi się to udało w tamtym roku big_smile

5

Ja właśnie liczę, że się oswoję z nową szkołą tongue

Zajęcia rozpoczęły się dzisiaj, ja się dopiero po nich zapisałam, a nie patrzyłam na wejście od parkingu tongue jutro najwyżej przedzwonię... może się czegokolwiek dowiem w sekretariacie jednak smile

6

Można się jeszcze zapisać na te lekcje (szczególnie, że są za darmo)? Gdy składałem świadectwo, nie byłem jeszcze zdecydowany.  :?

Co się na nich jeszcze odbywa? Głównie rozmowy? Czy lektorzy mogą sami wybierać osoby, z którymi chcą przeprowadzić konwersację (lepiej wychodzi mi czytanie i pisanie po angielsku)? Czy mówią przynajmniej zrozumiale (tzn. nie za szybko) i wiedzą, że większość jeszcze nie potrafi płynnie się posługiwać tym językiem? Oby to nie była sieczka 5-10 słów / s, w której słowa będą nachodzić na siebie.

Mam nadzieję, że nie będzie zadń domowych. lol roll  :nauka:

7

Jeszcze jedno - przez jaki okres te lekcje będą trwać? Można wypisać się z nich po pewnym czasie?

8

To nawet nie sa lekcje a luzne pogadanki. Przedstawiasz sie, mowisz cos o sobie, a oni ci zadaja rozne pytania. Ten podzial na grupy to jest ostro dla picu, bo mozna chodzic na pale i siedziec z nimi po 3 godziny przez 5 dni w tygodniu jak ktos chce. Mozna niezle anglika podszkolic i przy tym troche sie posmiac.

9

Obawiam się, że mogę nie zrozumieć pytania, jeżeli anglik będzie mówił zbyt szybko. Co wtedy zrobią? Wywalą mnie z klasy? Mam nadzieję, że nie. Kwestia też znajomości słów, bo nie znam przecież całego słownika tematycznego na pamięć. big_smile Chodziłem jednak do klasy z rozszerzonym programem j. angielskiego do gimnazjum - mam nadzieję, że sobie poradzę.

Tylko czy można się jeszcze tam zapisać?

I don't understand the question. Could you speak quite slower?

Niegrzecznie, prawda? wink

I w jakich godzinach się te lekcje odbywają? Trzeba siedzieć do końca?

Strona WorldTeach: http://www.worldteach.org/programs/poland_summer/

Z tego, co pisze, zajęcia już się będą w czerwcu kończyć, a kontynuowane będą w sierpniu.

10

Szach Mat, wyluzuj. Chodzisz jak chcesz i kiedy chcesz, a prawda jest taka że i te zapisy w ciągu roku szkolnego to można było olać, podział na grupy też. Luz-blues i have fun.
Nie angole, tylko Amerykanka i Kanadyjczyk, mówią całkiem, całkiem, a w razie czego mogą powtórzyć. Zaczynają się o 9. i 11., trwają godzinę-półtorej, i kończą się chyba koło połowy sierpnia.

11

Juz mowilem, ze to luzik i to nie sa zadne lekcje. Generalnie chodzi o to by pocwiczyc angielski w praktyce, chociaz ci spikerzy mowili, zeby wziac sobie jakis zeszyt czy cos zeby zapisywac nieznane slowa. Ale jak sie czegos nie wie, to nikt cie nie wyrzuci. Zreszta ten kolo z Kanady caly czas mowil "If you don't understand something, stop me and ask. Don't be shy"

12

Ech skoro wakacyjne, to wiadomo, że luęne zajęcia smile
Ja mam inny problem... Bo w sumie wiadomo, że na początku nie znając nikogo mogę być nieco... zawstydzona? Powiedzmy tongue
Ale co do mojego problemu to w sekreteriacie niczego się nie dowiedziałam (właściwie wystarczyłby chociaż jeden dokładny termin spotkania którejkolwiek z grup, wtedy dogadałabym się ze speaker'ami). Wiem, że zajęcia już jakiś czas trwają, ale z gimnazjalistami to jest ponoć jakoś inaczej... a poza tym odesłano mnie do tablicy ogłoszeń przy wejściu od podwórza. Wiem, że będę chodzić do tej szkoły ale ja jej w ogóle nie znam i ostatnio jak byłam to od strony boiska... nie wiem czy to tam ale żadnej tablicy nie było tongue
Tak samo z salami... co i gdzie?? Wie ktoś?
smile smile

13

a poszukaj na samej górze jest sala 51 i na niej jest wywieszony plan zajęc,, taki ładny kolorowy. Grupy sa odpowiednio pokolorowane tongue

"Je**ć leszczy z lamusami się nie pieścić"

14

Ech... to niestety zostaje mi znów na chwilę przejechać się do Stalowej...
A ochoty brak tongue

Dzięki za info smile

15

Na stronie LOKEN w poniedziałek (tj. dziś) miała zostać umieszczona informacja na temat grup. Nic takiego jednak nie widzę. Od którego dnia zaczynają się zorganizowane zajęcia (w tym dla gimnazjalistów) z j. angielskiego? Zaglądał ktoś na wywieszoną listę?

16

ciekawe czy to na www aktualne aby będzie big_smile

Jak wpadniesz o 9.00 to ktoś na pewno będzie. O 11.00 już pewności nie masz, ale przynajmniej będziesz na przyszłość wiedział co i jak.

17

Ale w który dzień oprócz wtorku smile?
Szach Mat a Ty się w końc wybierasz?
Bo ja już sama nie wiem... zwłaszcza, że zajęcia trwają od 26.06.07r. tylko, że z gimnazjalistami to jakoś inaczej chyba miało być tongue

18

Podobno ma być jutro lekcja organizacyjna, ale nie znam szczegółów. Wiecie coś więcej?

Co masz na myśli, pisząc "gimnazjaliści"? roll Raczej "absolwenci gimnazjum". smile

19

Jak tylko sie czegokolwiek dowiesz to od razu nam tu pisz smile
Piszę "gimnazjaliści" tak skrótowo bo jak już jestśmy przyjęci to praktycznie licealiści już big_smile

A ja się tam wybieram w czwartek, żeby cokolwiek załatwić.

20

Moja grupa liczyła "aż" 7 osób. Zajęcia prowadził Andrew;) Ogólnie don' t shy and have fun ;P;P

My Brutal Romance
My Beautiful Romance
My Miserable Romance
My Innocent Romance
My Selfish Romance
My Childish Romance

21

Zdaje mi się, że w grupie przeważają licealiści na przełomie klas 1/2 i 2/3. Mam więc wątpliwości, czy chodzę na odpowiednią godzinę i w odpowiedni dzień. Na spotkaniu dla absolwentów gimnazjum chcących brać udział w zajęciach mnie nie było (nawet o nim nie wiedziałem). Kiedy się zapisywałem, poinformowano mnie, że dalsze informacje pojawią się stronie LOKEN. Czy wywieszona lista zawiera również listę absolwentów gimnazjum?
Chyba, że niektórzy zrezygnowali.

22

eee...? jaka lista? Oprócz mnie na pewno chodzi jeszcze dwóch absolwentów i zapewniam cię, wpisywaniem na żadne listy nie zawracaliśmy sobie tyłka.

To że w grupie przeważają właśnie tacy ludzie - 1/2 i 2/3 absolutnie nie dziwi. Część nowoprzyjętych pewnie nie wie że coś takiego jest/co to jest. A absolwenci odsypiają 3 lata staszka/zajmują się swoimi rzeczami etc.

A na stronę loken.pl to ja bym szczególnie nie liczył. Odnoszę wrażenie że różne rzeczy różnie się na niej pojawiają. Inne szybciej, inne póęniej, niektóre wcale. Bywa.

Ja bywam pon/wt o 11 i czw o 9 (jeśli nic mi się nie pomyrdało) i AFAIK są tam i nowi, drugo- i trzecioklasiści. Wszystko się uż chyba dość skutecznie wymieszało.

23

Dokładnie.
List nie ma, chodzi kto chce smile
I absolwenci liceum i gimnazjum tongue
Tak jak i ja między innymi tongue w pon. i śr. o 9.00, ale w tym tygodniu ze srody przesunieto na piątek na 9.00 (jednorazowo)
Warto smile smile

24

Najlepiej zajęcia World Teach prowadziła poprzednia ekipa w 2009 roku. Od razu panie doszły do wniosku, że gramatykę mamy w roku szkolnym i postawiły na praktykę. cool

W tym roku kiepska organizacja. Czy ktoś przyjdzie i czy w ogóle są zajęcia to loteria tongue